Svet-Stranek.cz
osobní stránka
VÝTVARKA

STŘEDEČNÍ SKUPINA 15.00-17.30:osobní stránka

STŘEDEČNÍ SKUPINA 15.00-17.30

Celoroční projekt: ALCHYMIE PROMĚNY

Témata: Zlato východu a západu, fyzika a mystika, hmota a duch, dualita přírody, já jakou součást celku, kámen mudrců a tajemství zlatého květu, symbolika barev a motivů, proměna,...

Techniky: vaječná tempera, techniky zlacení, akvarel a tušová malba, kresebné techniky a studie, grafika, keramika, proměna materiálu, experimentální tvorba, digitální tvorba apod.

VÝUKA - 1. a 8. května - ODPADÁ - státní svátek


DOPORUČENÍ: Kdo nestíhá ve své práci, tak může přijít v těchto dvou týdnech do jiné skupiny - viz rozvrh (mimo rozšířák). Jen mi napište na fb nebo sms, abych o tom věděla.




VÝUKA - DUBEN


Pokračujeme v rozdělaném projektu - téma: Nesmrtelnost. Dle toho příprava.


VÝUKA 27. března


VÝUKA JE Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA.





VÝUKA 20. března


VÝUKA JE Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA.

Děkuji za pochopení




VÝUKA 21. 2., 28. 2., 6. 3., 12. 3.


S sebou a příprava: Zrcátko, dále  není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.

Minulou hodinu jsme si naťukli nový širší tématický celek. Nemusíte se nijak připravovat, stačí dojít s čistou hlavou :) a společně si ho začneme rozpracovávat.

Kdo nemá dokončenou malbu temperou, tak si ji samozřejmě může dokončit. Ale nezapomeňte se také dle toho připravit.




VÝUKA 14. 2. 


Průběh výuky:

1. Reflexe a hodnocení obrazu (Jelen a jednorožec, vaječná tempera se zlacením, práce se symbolikou barev a s přenosem kopie) -  proběhne na začátku hodiny. Reflexe proběhne i u prací, které nejsou hotové - bude možnost jejich dokončení.

2.  Po zhodnocení malby vaječnou temperou si otevřeme NOVÉ TÉMA - v rámci přípravy si přineste ZRCÁTKO (se stojánkem, orientační velikost cca 10x15).  Jinak není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.



VÝUKA 31. 1. 


Ve výuce vám předám výpis z Vysvědčení.


Jinak budeme dokončovat obraz vaječnou temperou

Reflexe a hodnocení proběhne buď na konci této vyuč.jednotky a nebo po jarních prázdninách při seznámením s novým tématem.

Součástí hodnocení nebude jen samotné zvládnutí techniky, ale i vaše zapojení symboliky barev do obrazu.


JARNÍ PRÁZDNINY

3. - 11. února





VÝUKA 10., 17., 24. ledna


Příprava na výuku: 

pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz níže




VÝUKA 3. ledna


Příprava na výuku: 

pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz níže



VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

23. 12. 2023 - 2. 1. 2024



VÝUKA 20. prosince


Příprava na výuku: 

pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz níže



VÝUKA 13. prosince

ZRUŠENA KVŮLI NEMOCI.

Děkuji za pochopení



VÝUKA 6. prosince


Příprava na výuku: 

1. pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz níže

2. žáci, kteří byli v Museu moderního umění Salzburg, si do výuky vezmou PRACOVNÍ LISTY zpracované k jednotlivým výstavám - společně si exkurzi ve výuce uzavřeme




VÝUKA 29. listopadu


Příprava na výuku: MALBA VAJEČNOU TEMPEROU

S sebou: vajíčka (cca 3 celé s sebou), tempery, zlaté plátky/zlatá tempera, pokládací mléko, štětce, esenciální olej hřebíček, paleta (keramická/dřevěná), mističky na míchání barev (mám i ve škole, takže pokud nemáte, nevadí), hadřičky, ubrus

DŮLEŽITÉ: Ne všichni mají dokončený přenos obrazu na desku nebo dokonce ani našepsovanou desku samotnou, což ovlivní vstup do samotné malby. Proto jsem raději napsala, abyste si vzali celá vejce, která si rozklepnete dle potřeby. Tak to vezměte v potaz, ať zbytečně neplýtváte vejci.

POZNÁMKA: dnes výuku ukončíme v 17.00 a půjdeme se společně do koncertního sálu podívat na představení literárně-dramatického oboru. Délka představení cca hodina, tak  s tím počítejte.



VÝUKA 22. listopadu


Příprava na výuku: 

Budeme převádět kopii obrazu jednorožce na našepsovanou desku s pomocí mřížky: potřebovat budete svou kopii obrazu jednorožce, kterou jste dostali ve výuce. Pokud si ji někdo z vás bral domů na dodělání barevné kompozice, tak si ji nezapomeňte vzít. Pečlivý převod by měl zabrat dost času, takže není nutné si brát žloutky na vaječnou temperu.


Kdo chyběl minulou hodinu: viz příprava níže - pozn.: přineste si jen 1 ŽLOUTEK.




VÝUKA 15. listopadu


Příprava na výuku: K technice VAJEČNÁ TEMPERA

Budeme potřebovat: a) temperové barvy + zlatá temperová barva, štětce, paleta, skleněné/keramické mističky na míchání barev (mám nějaké i na výtvarce)

b) esenciální olej hřebíček

c) ŽLOUTKY - 3, přichystané ve skleničce. Pro jistotu si doneste třeba dvě celé vejce, které buď použijete a nebo si odnesete domů.



VÝUKA 8. listopadu


Příprava na výuku: ZAČÍNÁME DALŠÍ TÉMATICKÝ BLOK:

a) na tuto hodinu budete nadále potřebovat věci na akvarelovou a tušovou malbu

b) dále si s sebou vezměte: kvalitní PASTELKY (klidně mohou být i akvarelové), ZLATOU PASTELKU a zlatou akvarel.barvu


Budeme se věnovat symbolice barev a symbolice vybraného motivu a postupné přípravě k malbě obrazu vaječnou temperou, s čímž tedy souvisí příprava na další hodiny - DŮLEŽITÉ! - pokud ještě nemáte sehnáno, tak je načase - budete potřebovat - tempery (k tomu si budete nosit žloutky), esenciální olej hřebíček, zlatá temperová barva, zlaté plátky+pokládací mléko (viz seznam pomůcek).



VÝUKA 1. listopadu


Příprava na výuku: 

První dvě vyuč.hodiny se budeme VĚNOVAT DOKONČOVÁNÍ ZÁTIŠÍ. 

Ten, kdo má hotové, se bude věnovat věcem, na kterých chyběl v minulých hodinách, popřípadě bude některé studie dále rozvíjet.

Poslední část výuky se budeme věnovat REFLEXI - tedy HODNOCENÍ vzniklých prací.



VÝUKA 25. října


Příprava na výuku: 

Budeme dokončovat ZÁTIŠÍ.

Pozn.: kdo má doma nějaké NOVINY, tak přineste do zásoby. Do boxu si ještě přibalte HNĚDOU PAPÍROVOU LEPENKU na napínání papíru (ta, která se namáčí) - cca 4-5cm širokou.



VÝUKA 18. října


Příprava na výuku: 

Věnovat se budeme REALIZACI vlastního ZÁTIŠÍ v tech. malby akvarelem/tuší, které jste si promysleli minulý týden v návrháčích.



VÝUKA 11. října


Příprava na výuku: 

V této hodině se budeme zabývat tradičním a netradičním ZÁTIŠÍM a k sestavení VLASTNÍHO ZÁTIŠÍ budeme vycházet ze zkušenosti z minulých hodin.

S sebou si tedy přineste SOUBOR PŘÍRODNÍCH OBJETKŮ - o svém zátiší budete tedy přemýšlet i v symbolické rovině, tak si svůj soubor objektů přichystejte tak, abyste jimi vyjádřili hlubší záměr - př.: chcete vyjádřit svým složením objektů "lásku", tak si přinesete růži (symbol pro lásku) a mušle (atributem Venuše, která je bohyní lásky).

Dále se přichystáte na akvarelovou a tušovou malbu.



VÝUKA 4. října


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako v minulých hodinách, ale s tím, že si zkuste z toho vyčlenit jeden objekt, který je hodně ve svém tvaru, struktuře zajímavý a který jste ještě třeba vůbec nemalovali, a to hlavně v případě, že máte pocit, že jste z minulých objektů již vydestilovali vše - DOPORUČUJI KVĚTINY

2. tentokrát se více zaměříme na východní tradici malby tuší a akvarelem  - čínská tušová malba, sumi-e - tak si přineste to výtvarky potřeby na akvarelovou a tušovou malbu (viz příprava minulý týden) a k tomu aspoň 2 čínské štětce (jednu menší a jednu větší velikost)



VÝUKA 27. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako minulou hodinu

2. tentokrát budeme pracovat v technice malby, takže si přineste: akvarelové barvy nebo tradiční japonské barvy, čínskou tuš (tuše), štětce na akvarelovou a tušovou malbu (fajn jsou i čínské štětce), keramickou paletu, hadřičky



VÝUKA 20. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si ke studijním účelům přineste vybranou přírodninu, která vás zaujala svým tvarem, barvou, strukturou, naturelem: KÁMEN/hornina, minerál, polodrahokam/, KVĚTINA (živé, sušené, dle výběru), KOST, DŘEVO.

2. budeme pracovat v technikách kresby, tak si vezměte své oblíbené kresebné pomůcky 



ZAHÁJENÍ VÝUKY 13. září


Příprava na výuku: žák má s sebou přezůvky a ručník, dále nějaký bloček na poznámky a propisku. Výtvarné potřeby dle seznamu žák nemusí mít nakoupené hned. Doporučuji cca do konce září, popřípadě dle přípravy na hodinu. Pokud má již vše nakoupené (nebo částečně), tak si box s výtvarnými potřebami přinese a bude ho mít uložený v ateliéru.

návštěvníků stránky
celkem105 616
tento týden178
dnes15