Svet-Stranek.cz
osobní stránka
VÝTVARKA

ROZŠÍŘENÉ STUDIUM:osobní stránka

ROZŠÍŘENÉ STUDIUM

Zde informace pro žáky rozšířeného studia.

Pracovní skupina: Čt: 16.45-19.00

Žáci: Ema D., Pája J., Anna K., Kristýna O., Markéta S., Nikol S., Eliška M., Irena K.

DISTANČNÍ FORMA VZDĚLÁVÁNÍ


Děvčata, touto cestou bych v první řadě chtěla oznámit, že momentálně všechny soutěže jsou zrušené, popřípadě posunuté, takže uvidíme.
Současnou dálkovou formu práce bych rozdělila na dva okruhy: Individuální tvorba a Dějiny umění. Ke každému okruhu se konkrétně níže rozepíši. Jinak konzultace prací a teoretických zadání k dějinám umění budou probíhat přes facebookový chat, jak jste už měli možnost zjistit. Byla bych ráda, abychom byli v aktivním kontaktu, aby práce krásně odsýpala. Přesto Vás nechci úplně přetěžovat, asi i tak toho máte hodně, tak jak jsme se domlouvaly před týdnem v restauraci Fredy´s při malování zdi - co se dá propojit se základním studiem, tak se propojí nebo co se dá vynechat, tak se vynechá, abyste se mohli věnovat do hloubky něčemu jinému. Základ tedy rozvinu v jednotlivých okruzích a zbytek necháme na individuální komunikaci.

OKRUHY VÝTVARNÝCH ÚKOLŮ:


1. INDIVIDUÁLNÍ PROJEKTY: své postupy posílejte v soukromém chatu popř. přes email.

a) Anička K. - pokračování v tušové kresbě ženských portrétů

b) Markétka S. - pokračování v tvorbě komiksu (propojení se základním studiem)

c) Nikol S. - plánované charakteristiky emočních stavů propojit s komiksovou tvorbou (viz základní studium)

d) Ema D. - pokračování v portrétech

e) Pája J. - doma začni ten druhý portrét Emy - pokud nebudeš mít podmínky na olejomalbu, tak se vrhni na jinou malířskou techniku, výběr nechám na tobě

f) Eliška M. - pokračuj v tom projektu se zvířaty, jak jsi si ho navrhla a nebo se víc ponoř do tvorby komiksu (viz zákl.studium) - nechám to na tobě

g) Irča K. - ty v práci, kterou máš ve škole rozdělanou, pokračovat doma nemůžeš, tak se hlouběji vrhni do věcí, které jsou rozepsané v základním studiu, ať nezačínáš zbytečně nic nového

h) Kristýna O. - začni se svým projektem a nebo se pusť hlouběji do tvorby komiksu (viz zákl.stud.) 


2. DĚJINY UMĚNÍ: zaměření: obrazová analýza a kompozice obrazu:

Zde zkusíme pokračovat v načatém záměru a to přímo přes uzavřenou facebookovou skupinu, kterou jsem vytvořila. Tak se co nejdříve všechny připojte :).


ÚKOLY: Sdílení a diskuse bude probíhat každý čtvrtek o páté.

1. úkol (26.3.): Osamělá postava na obdélníkovém plátně je jednou z nejjednodušších kompozic. Je tak prostá, že by se mohlo zdát, že umělci tento formát nedává mnoho možností,ALE malíř musí udělat rozhodnutí o vztahu figury a pozadí. Vaším úkolem je najít obraz tímto způsobem kompozičně uspořádaný a odpovědět na otázku, jakým způsobem malíř vyřešil problém figury a pozadí. Konkrétní dílo najdete hledejte ve 12 virtuálních galerií světa, které na stránkách sdílím. 

Na chat pošlete vybraný obraz, k němu napíšete autora, dataci, techniku, v které galerii je uložený a vložíte svou odpověď k otázce.

2. úkol (2.4.): Otázka se tentokrát bude týkat zlatého řezu – zjistěte k němu co nejvíc informací a doplňte je jednou konkrétní obrazovou ukázkou.

3. úkol (9.4.): Zůstáváme u zlatého řezu - trocha praxe: Zkuste si narýsovat tvz. zlatý obdélník. K tomu video:

https://www.youtube.com/watch?v=Dldlefb-Kro  

        VOLBA ŠKOLY A  PRŮBĚŽNÁ PRÁCE NA PORTFOLIU

Založení portfolia a průběžná práce na portfoliu: 

Portfolio by mělo obsahovat:

1. originální práce - převážně drobnější plošné tvorby a studie

2. nafocená práce - rozměrnějšího charakteru, prostorové/objektové

Každá práce musí obsahovat ze zadu jméno autora, název díla, techniku, dataci.

Prostorové práce musí být nafocené ze všech důležitých úhlů.

Práce je vhodné řadit dle tematických celků.


Výběr střední umělecké školy a konkrétního oboru: Ty, které se tento rok budou hlásit na střední uměleckou školu, mi nahlásí školu a obor, na který se budou chtít hlásit. Př. škol: Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, SUPŠ Uherské Hradiště, Střední škola umělecká a průmyslová Hodonín, Střední škola Strážnice a Vyšší odborná škola grafická Jihlava. Samozřejmě může být i jiná - jsou např. i Gymnázia zaměřená umělecky (Brno).


návštěvníků stránky
celkem63 895
tento týden158
dnes42