Svet-Stranek.cz
osobní stránka
VÝTVARKA

PRACOVNÍ SKUPINY: Program SVĚT FIGURY A OBRAZU:osobní stránka

PRACOVNÍ SKUPINY: Program SVĚT FIGURY A OBRAZU

Zde informace k výuce pro žáky nad 10 let, kteří si zvolili tento program.
Pracovní skupiny: St: 15.00-17.30 a Pá: 16.45-19.00

DISTANČNÍ FORMA VZDĚLÁVÁNÍJelikož se nám to s nuceným volnem trochu zkomplikovalo a opravdu nevím, jestli se nakonec dostaneme ke grafice, tak bych vám zadala vlastní kreativní zpracování KOMIKSU doma jakoukoliv libovolnou technikou (malba, kresba, kombinované techniky, koláž apod.). Komiks nemusí být úplně hotový, ale aspoň rozpracovaný, záleží samozřejmě na celkovém výpadku výuky.

Postup práce - tzn. jednotlivé kroky (viz Stadia tvorby komiksu) se mnou budete konzultovat přes chat (viz info na Vývěsce výtvarky). Takže vyberete námět - zkonzultujete, přejdete k příběhu - zkonzultujete...atd.

Konzultovat své práce můžete i přes e-mail, pokud nemáte fb.


Stadia tvorby komiksu:

1. Námět - jaké téma v komiksu budete zpracovávat? může to být vlastní příběh nebo můžete použít literární předlohu

2. Příběh - bude krátký, musí mít začátek, střed a konec - i když budete vycházet z delšího románu, tak třeba zpracujte vybranou kapitolu, pravidla jsou ale pořád stejná

3. Scénář - určete si, co bude v obraze a co bude v textu - pro rozvržení použijte jednoduché nákresy

4. Promyslete, jak budou vypadat postavy, vymyslete si svůj výtvarný styl 

5. Navrhněte si písmo - není samo o sobě, mělo by ladit s obrazem, ale musí být čitelné!

6. Dejte komiks dohromady - jak jsem napsala výše, nemusí být dlouhý, opravdu stačí krátký (hodně záleží na stylu, technice, propracovanosti...), ale musí vše logicky do sebe zapadat


Sám komiks zabere celkem dost času, tak další úkoly raději nechci zadávat, ale omezovat aktivitu také nechci, takže pro nadšence je otevřený i druhý úkol (jen se na něj zaměřte, až budete hotoví s komiksem):

INDIVIDUÁLNÍ PRÁCE: zde se můžete věnovat čemukoliv, ale musí to mít hlavu a patu - od různých technik malby (olejomalba, tušová malba, akvarel, malba výšivkou apod.), kresby, kombinovaných technik apod. Téma je také na vás, ale musí tam být nějakým způsobem začleněna figura.

návštěvníků stránky
celkem63 895
tento týden158
dnes42