Svet-Stranek.cz
VÝTVARKA

PRACOVNÍ SKUPINY: Program: Sny, iluze a realita - VIZE BUDOUCÍ:osobní stránka

PRACOVNÍ SKUPINY: Program: Sny, iluze a realita - VIZE BUDOUCÍ

Zde informace k výuce pro žáky nad 10 let, kteří si zvolili tento program.
Pracovní skupiny: Út: 16.45-19.00 a Pá: 14.00-16.30

8. a 11. září 2020

ZAHÁJENÍ VÝUKY

Příprava na výuku:

Do výuky si žáci přinesou kufříky s výtvarnými pomůckami (nemusí mít ještě všechno nakoupené, stačí do konce září), přezůvky a popř. vhodný oděv do výtvarky (kompletní seznam viz "Program na školní rok 2020/21")

Pozn.: Případnou absenci žáka předem omlouvejte přes izuš (pokud by Vám to nešlo, tak přes tyto stránky nebo formou sms)

15. a 18. září

Téma: perspektiva

Příprava na výuku:

Redispero, kvašová běloba, tenký vlasový štětec

22. a 25. září

Příprava na výuku:

Krátký REFERÁT z oblasti SCI-FI ŽÁNRU - literatura, komiks, film, výtvarníci, počítačové hry,...: vyberte si jednu oblast, o které ostatním ve skupině popovídáte (př. oblíbená sci-fi knížka). Pokud to je možné, přichystejte si obrazové ukázky, také je možnost si promítnout konkrétní trailery či využít internet. Tato společná motivace bude pro vás dalším inspiračním zdrojem pro vaši práci v objektové, instalační (Město budoucnosti) a individuální tvorbě (život, móda, cestování v budoucnosti, roboti apod.)

POKUD BUDETE MÍT DOTAZY ČI SE MNOU BUDETE CHTÍT SVŮJ VÝBĚR ZKONZULTOVAT, tak mi pište do chatu na fb (kdo je ve skupině) a nebo přes e-mail či tyto stránky.

CHYSTÁNÍ MATERIÁLU A PŘEMÝŠLENÍ O INDIVIDUÁLNÍ PRÁCI: a) Postupně si chystejte materiál na společnou objektovou práci, která bude vrcholit instalací (téma Město budoucnosti) - využitelný odpad (součástky od počítačů, baterie, rozbité předměty, staré hadry,...)

b) Přemýšlejte o svém individuálním tématu a technice, v kterém ho zpracujete. Individuální téma se váže na hlavní projektové téma: Vize budoucí. Možnosti výběru: 1. Móda v budoucnosti, 2. Život v budoucnosti, 3. Cestování a dopravní prostředky v budoucnosti, 4. Roboti, androidi, 5. Vlastní nápady. Postupně to se mnou konzultujte.

Hl. téma hodiny: opět se budeme věnovat perspektivě

K tomu bude potřeba: tužky H/HB/B, pravítko, pravítko s ryskou, kružítko, guma

návštěvníků stránky
celkem69 768