Svet-Stranek.cz
osobní stránka
VÝTVARKA

PÁTEČNÍ SKUPINA 16.45-19.00:osobní stránka

PÁTEČNÍ SKUPINA 16.45-19.00

Celoroční projekt: ALCHYMIE PROMĚNY

Témata: Zlato východu a západu, fyzika a mystika, hmota a duch, dualita přírody, já jakou součást celku, kámen mudrců a tajemství zlatého květu, symbolika barev a motivů, proměna,...

Techniky: vaječná tempera, techniky zlacení, akvarel a tušová malba, kresebné techniky a studie, grafika, keramika, proměna materiálu, experimentální tvorba, digitální tvorba apod.

VÝUKA  25. května


DŮLEŽITÉ!!!

Z osobních důvodů bude výuka z pátku přehozena 

NA PONDĚLÍ 20. KVĚTNA.

Do výuky můžete přijít v rozmezí od 14.00 hod. do 19.00 hod. Dle toho jak skončíte ve škole. Jen mi napište, kdo nepřijde. Komu nevyhovuje, tak mi může dle rozvrhu dojít v týdnu do jiné skupiny (mimo čtvrtka, to je zuš open).

Děkuji za pochopení.
VÝUKA - DUBEN, KVĚTEN


Pokračujeme v rozdělaném projektu - téma: Nesmrtelnost. Dle toho příprava.


VÝUKA 29. března


VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY - výuka je zrušenaVÝUKA 22. března


VÝUKA JE Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA.

Děkuji za pochopeníVÝUKA 8. 3., 15. 3. 


S sebou a příprava: Zrcátko, dále  není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.

Minulou hodinu jsme si naťukli nový širší tématický celek. Nemusíte se nijak připravovat, stačí dojít s čistou hlavou :) a společně si ho začneme rozpracovávat.

Kdo nemá dokončenou malbu temperou, tak si ji samozřejmě může dokončit. Ale nezapomeňte se také dle toho připravit.
VÝUKA 1. 3


Dnes se snad už dostaneme k tomu, co jsem měla v plánu minulý týden.

Takže příprava viz níže.VÝUKA 23. 2. 


Průběh výuky:

1. Reflexe a hodnocení obrazu (Jelen a jednorožec, vaječná tempera se zlacením, práce se symbolikou barev a s přenosem kopie) -  proběhne na začátku hodiny. Reflexe proběhne i u prací, které nejsou hotové - bude možnost jejich dokončení.

2.  Po zhodnocení malby vaječnou temperou si otevřeme NOVÉ TÉMA - v rámci přípravy si přineste ZRCÁTKO (se stojánkem, orientační velikost cca 10x15).  Jinak není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.
VÝUKA 16. 2.


Dokončování obrazu vaječnou temperou REFLEXÍ A HODNOCENÍM.

Součástí hodnocení nebude jen samotné zvládnutí techniky, ale i vaše zapojení symboliky barev do obrazu.


Po zhodnocení malby vaječnou temperou si otevřeme NOVÉ TÉMA - v rámci práce budete potřebovat ZRCÁTKO (se stojánkem, orientační velikost cca 10x15). VÝUKA 2. 2.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY - výuka odpadá


Předání výpisu Vysvědčení za 1. pol.  - výpis jsem předávala minulý týden v hodině. Kdo nebyl přítomen, výpis z vysvědčení dostane po jarních prázdninách


JARNÍ PRÁZDNINY

3. - 11. února
VÝUKA 12., 19., 26. ledna


Příprava na výuku: 

pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz nížeVÝUKA 5. ledna


Příprava na výuku: MALBA VAJEČNOU TEMPEROU

S sebou: vajíčka (1 celé s sebou), tempery, zlaté plátky/zlatá tempera, pokládací mléko, štětce, esenciální olej hřebíček, paleta (keramická/dřevěná), mističky na míchání barev (mám i ve škole, takže pokud nemáte, nevadí), hadřičky, ubrus

POZNÁMKA: Kdo nestihl přenos obrazu na desku, tak ho dokončuje doma a hotové si přinese do výuky.VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

23. 12. 2023 - 2. 1. 2024VÝUKA 22. prosince


Příprava na výuku: MALBA VAJEČNOU TEMPEROU

S sebou: vajíčka (1 celé s sebou), tempery, zlaté plátky/zlatá tempera, pokládací mléko, štětce, esenciální olej hřebíček, paleta (keramická/dřevěná), mističky na míchání barev (mám i ve škole, takže pokud nemáte, nevadí), hadřičky, ubrus

POZNÁMKA: Kdo nestihl přenos obrazu na desku, tak ho dokončuje doma a hotové si přinese do výuky.VÝUKA 15. prosince

ZRUŠENA KVŮLI NEMOCI.

Děkuji za pochopeníVÝUKA 8. prosince


Příprava na výuku: 

1. Budeme převádět kopii obrazu jednorožce na našepsovanou desku s pomocí mřížky: potřebovat budete svou kopii obrazu jednorožce, kterou jste dostali ve výuce. Pokud si ji někdo z vás bral domů na dodělání barevné kompozice, tak si ji nezapomeňte vzít. 

2. žáci, kteří byli v Museu moderního umění Salzburg, si do výuky vezmou PRACOVNÍ LISTY zpracované k jednotlivým výstavám - společně si exkurzi ve výuce uzavřeme
VÝUKA 1. prosince

ZÁJEZD DO SALZBURGU - VÝUKA ODPADÁVÝUKA 24. listopadu


Příprava na výuku: ZAČÍNÁME DALŠÍ TÉMATICKÝ BLOK:

a) na tuto hodinu budete nadále potřebovat věci na akvarelovou a tušovou malbu

b) dále si s sebou vezměte: kvalitní PASTELKY (klidně mohou být i akvarelové), ZLATOU PASTELKU a zlatou akvarel.barvu


Budeme se věnovat symbolice barev a symbolice vybraného motivu a postupné přípravě k malbě obrazu vaječnou temperou, s čímž tedy souvisí příprava na další hodiny - DŮLEŽITÉ! - pokud ještě nemáte sehnáno, tak je načase - budete potřebovat - tempery (k tomu si budete nosit žloutky), esenciální olej hřebíček, zlatá temperová barva, zlaté plátky+pokládací mléko (viz seznam pomůcek).
VÝUKA 17. listopadu


STÁTNÍ SVÁTEK -VÝUKA ODPADÁ


Po svátku začneme další blok k VAJEČNÉ TEMPEŘE:

Budeme se věnovat symbolice barev a symbolice vybraného motivu a postupné přípravě k malbě obrazu vaječnou temperou, s čímž tedy souvisí i vaše příprava - DŮLEŽITÉ! - pokud ještě nemáte sehnáno, tak je načase - budete potřebovat - tempery (k tomu si budete nosit žloutky), esenciální olej hřebíček, zlatá temperová barva, zlaté plátky+pokládací mléko (viz seznam pomůcek).VÝUKA 10. listopadu


Příprava na výuku: 

První dvě vyuč.hodiny se budeme VĚNOVAT DOKONČOVÁNÍ ZÁTIŠÍ. 

Ten, kdo má hotové, se bude věnovat věcem, na kterých chyběl v minulých hodinách, popřípadě bude některé studie dále rozvíjet.

Poslední část výuky se budeme věnovat REFLEXI - tedy HODNOCENÍ vzniklých prací.VÝUKA 3. listopadu


Příprava na výuku: 

Budeme dokončovat ZÁTIŠÍ.VÝUKA 27. října

PODZIMNÍ PRÁZDNINY  - výuka odpadáVÝUKA 20. října


Příprava na výuku: 

Věnovat se budeme REALIZACI vlastního ZÁTIŠÍ v tech. malby akvarelem/tuší, které jste si promysleli minulý týden v návrháčích.

Navíc si přineste HNĚDOU PAPÍROVOU LEPENKU na napínání papíru (cca 4 nebo 5 cm širokou) +  NOVINOVÉ PAPÍRY.


VÝUKA 13. října


Příprava na výuku: 

V této hodině se budeme zabývat tradičním a netradičním ZÁTIŠÍM a k sestavení VLASTNÍHO ZÁTIŠÍ budeme vycházet ze zkušenosti z minulých hodin.

S sebou si tedy přineste SOUBOR PŘÍRODNÍCH OBJETKŮ - o svém zátiší budete tedy přemýšlet i v symbolické rovině, tak si svůj soubor objektů přichystejte tak, abyste jimi vyjádřili hlubší záměr - př.: chcete vyjádřit svým složením objektů "lásku", tak si přinesete růži (symbol pro lásku) a mušle (atributem Venuše, která je bohyní lásky).

Dále se přichystáte na akvarelovou a tušovou malbu.VÝUKA 6. října


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako v minulých hodinách, ale s tím, že si zkuste z toho vyčlenit jeden objekt, který je hodně ve svém tvaru, struktuře zajímavý a který jste ještě třeba vůbec nemalovali, a to hlavně v případě, že máte pocit, že jste z minulých objektů již vydestilovali vše - DOPORUČUJI KVĚTINY

2. tentokrát se více zaměříme na východní tradici malby tuší a akvarelem  - čínská tušová malba, sumi-e - tak si přineste to výtvarky potřeby na akvarelovou a tušovou malbu (viz příprava minulý týden) a k tomu aspoň 2 čínské štětce (jednu menší a jednu větší velikost)VÝUKA 29. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako minulou hodinu

2. tentokrát budeme pracovat v technice malby, takže si přineste: akvarelové barvy nebo tradiční japonské barvy, čínskou tuš (tuše), štětce na akvarelovou a tušovou malbu (fajn jsou i čínské štětce), keramickou paletu, hadřičkyVÝUKA 22. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si ke studijním účelům přineste vybranou přírodninu, která vás zaujala svým tvarem, barvou, strukturou, naturelem: KÁMEN/hornina, minerál, polodrahokam/, KVĚTINA (živé, sušené, dle výběru), KOST, DŘEVO.

2. budeme pracovat v technikách kresby, tak si vezměte své oblíbené kresebné pomůcky 
ZAHÁJENÍ VÝUKY 15. září


Příprava na výuku: žák má s sebou přezůvky a ručník, dále nějaký bloček na poznámky a propisku. Výtvarné potřeby dle seznamu žák nemusí mít nakoupené hned. Doporučuji cca do konce září, popřípadě dle přípravy na hodinu. Pokud má již vše nakoupené (nebo částečně), tak si box s výtvarnými potřebami přinese a bude ho mít uložený v ateliéru.

návštěvníků stránky
celkem106 545
tento týden103
dnes29