Svet-Stranek.cz
osobní stránka
VÝTVARKA

PÁTEČNÍ SKUPINA 14.00-16.30:osobní stránka

PÁTEČNÍ SKUPINA 14.00-16.30

Celoroční projekt: ALCHYMIE PROMĚNY

Témata: Zlato východu a západu, fyzika a mystika, hmota a duch, dualita přírody, já jakou součást celku, kámen mudrců a tajemství zlatého květu, symbolika barev a motivů, proměna,...

Techniky: vaječná tempera, techniky zlacení, akvarel a tušová malba, kresebné techniky a studie, grafika, keramika, proměna materiálu, experimentální tvorba, digitální tvorba apod.

VÝUKA  25. května


DŮLEŽITÉ!!!

Z osobních důvodů bude výuka z pátku přehozena 

NA PONDĚLÍ 20. KVĚTNA.

Do výuky můžete přijít v rozmezí od 14.00 hod. do 19.00 hod. Dle toho jak skončíte ve škole. Jen mi napište, kdo nepřijde. Komu nevyhovuje, tak mi může dle rozvrhu dojít v týdnu do jiné skupiny (mimo čtvrtka, to je zuš open).

Děkuji za pochopení.
VÝUKA - DUBEN, KVĚTEN


Pokračujeme v rozdělaném projektu - téma: Nesmrtelnost. Dle toho příprava.VÝUKA 29. března


VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY - výuka je zrušena
VÝUKA 22. března


VÝUKA JE Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA.

Děkuji za pochopeníVÝUKA 15. 3 


S sebou a příprava: Zrcátko, dále  není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.

Minulou hodinu jsme si naťukli nový širší tématický celek. Nemusíte se nijak připravovat, stačí dojít s čistou hlavou :) a společně si ho začneme rozpracovávat.

Kdo nemá dokončenou malbu temperou, tak si ji samozřejmě může dokončit. Ale nezapomeňte se také dle toho připravit.
VÝUKA 8. 3.


Minulou hodinu jsme si zhodnotili malbu vaječnou temperou. Dnes začneme nové téma - viz příprava níže.VÝUKA 1. 3.


Dnes se snad už dostaneme k tomu, co jsem měla v plánu minulý týden.

Takže příprava viz níže.
VÝUKA 23. 2. 


Průběh výuky:

1. Reflexe a hodnocení obrazu (Jelen a jednorožec, vaječná tempera se zlacením, práce se symbolikou barev a s přenosem kopie) -  proběhne na začátku hodiny. Reflexe proběhne i u prací, které nejsou hotové - bude možnost jejich dokončení.

2.  Po zhodnocení malby vaječnou temperou si otevřeme NOVÉ TÉMA - v rámci přípravy si přineste ZRCÁTKO (se stojánkem, orientační velikost cca 10x15).  Jinak není nutné nic extra - stačí pastelky, tužky, akvarelky.
VÝUKA 16. 2.


Dokončování obrazu vaječnou temperou s REFLEXÍ A HODNOCENÍM.

Součástí hodnocení nebude jen samotné zvládnutí techniky, ale i vaše zapojení symboliky barev do obrazu.


Po zhodnocení malby vaječnou temperou si otevřeme NOVÉ TÉMA - v rámci práce budete potřebovat ZRCÁTKO (se stojánkem, orientační velikost cca 10x15). VÝUKA 2. 2.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY - výuka odpadá


Předání výpisu Vysvědčení za 1. pol.  - výpis jsem předávala minulý týden v hodině. Kdo nebyl přítomen, výpis z vysvědčení dostane po jarních prázdninách


JARNÍ PRÁZDNINY

3. - 11. února
VÝUKA 12., 19., 26. ledna


Příprava na výuku: 

pokračujeme v MALBĚ VAJEČNOU TEMPEROU + TECHNIKA užití PLÁTKOVÉHO ZLATA v obraze - příprava viz níže


Pokud budeme mít chvíli čas, tak si uzavřeme to museum.VÝUKA 5. ledna


Příprava na výuku: MALBA VAJEČNOU TEMPEROU

S sebou: vajíčka (1 celé s sebou), tempery, zlaté plátky/zlatá tempera, pokládací mléko, štětce, esenciální olej hřebíček, paleta (keramická/dřevěná), mističky na míchání barev (mám i ve škole, takže pokud nemáte, nevadí), hadřičky, ubrus

POZNÁMKA: Kdo nestihl přenos obrazu na desku, tak ho dokončuje doma a hotové si přinese do výuky.


Žáci, kteří byli v Museu moderního umění Salzburg, si do výuky vezmou PRACOVNÍ LISTY zpracované k jednotlivým výstavám - společně si exkurzi ve výuce uzavřemeVÁNOČNÍ PRÁZDNINY

23. 12. 2023 - 2. 1. 2024VÝUKA 22. prosince


Příprava na výuku: MALBA VAJEČNOU TEMPEROU

S sebou: vajíčka (1 celé s sebou), tempery, zlaté plátky/zlatá tempera, pokládací mléko, štětce, esenciální olej hřebíček, paleta (keramická/dřevěná), mističky na míchání barev (mám i ve škole, takže pokud nemáte, nevadí), hadřičky, ubrus

POZNÁMKA: Kdo nestihl přenos obrazu na desku, tak ho dokončuje doma a hotové si přinese do výuky.VÝUKA 15. prosince

ZRUŠENA KVŮLI NEMOCI.

Děkuji za pochopení
VÝUKA 8. prosince


Příprava na výuku: 

1. Budeme převádět kopii obrazu jednorožce na našepsovanou desku s pomocí mřížky: potřebovat budete svou kopii obrazu jednorožce, kterou jste dostali ve výuce. Pokud si ji někdo z vás bral domů na dodělání barevné kompozice, tak si ji nezapomeňte vzít. 

2. žáci, kteří byli v Museu moderního umění Salzburg, si do výuky vezmou PRACOVNÍ LISTY zpracované k jednotlivým výstavám - společně si exkurzi ve výuce uzavřeme
VÝUKA 1. prosince

ZÁJEZD DO SALZBURGU - VÝUKA ODPADÁVÝUKA 24. listopadu


Příprava na výuku: ZAČÍNÁME DALŠÍ TÉMATICKÝ BLOK:

a) na tuto hodinu budete nadále potřebovat věci na akvarelovou a tušovou malbu

b) dále si s sebou vezměte: kvalitní PASTELKY (klidně mohou být i akvarelové), ZLATOU PASTELKU a zlatou akvarel.barvu


Budeme se věnovat symbolice barev a symbolice vybraného motivu a postupné přípravě k malbě obrazu vaječnou temperou, s čímž tedy souvisí příprava na další hodiny - DŮLEŽITÉ! - pokud ještě nemáte sehnáno, tak je načase - budete potřebovat - tempery (k tomu si budete nosit žloutky), esenciální olej hřebíček, zlatá temperová barva, zlaté plátky+pokládací mléko (viz seznam pomůcek).
VÝUKA 17. listopadu


STÁTNÍ SVÁTEK -VÝUKA ODPADÁ


Po svátku začneme další blok k VAJEČNÉ TEMPEŘE:

Budeme se věnovat symbolice barev a symbolice vybraného motivu a postupné přípravě k malbě obrazu vaječnou temperou, s čímž tedy souvisí i vaše příprava - DŮLEŽITÉ! - pokud ještě nemáte sehnáno, tak je načase - budete potřebovat - tempery (k tomu si budete nosit žloutky), esenciální olej hřebíček, zlatá temperová barva, zlaté plátky+pokládací mléko (viz seznam pomůcek).
VÝUKA 10. listopadu


Příprava na výuku: 

První dvě vyuč.hodiny se budeme VĚNOVAT DOKONČOVÁNÍ ZÁTIŠÍ. 

Ten, kdo má hotové, se bude věnovat věcem, na kterých chyběl v minulých hodinách, popřípadě bude některé studie dále rozvíjet.

Poslední část výuky se budeme věnovat REFLEXI - tedy HODNOCENÍ vzniklých prací.VÝUKA 3. listopadu


Příprava na výuku: 

Budeme dokončovat ZÁTIŠÍ.VÝUKA 27. října

PODZIMNÍ PRÁZDNINY  - výuka odpadáVÝUKA 20. října


Příprava na výuku: 

Věnovat se budeme REALIZACI vlastního ZÁTIŠÍ v tech. malby akvarelem/tuší, které jste si promysleli minulý týden v návrháčích.

Navíc si přineste HNĚDOU PAPÍROVOU LEPENKU na napínání papíru (cca 4 nebo 5 cm širokou) +  NOVINOVÉ PAPÍRY.


VÝUKA 13. října


Příprava na výuku: 

V této hodině se budeme zabývat tradičním a netradičním ZÁTIŠÍM a k sestavení VLASTNÍHO ZÁTIŠÍ budeme vycházet ze zkušenosti z minulých hodin.

S sebou si tedy přineste SOUBOR PŘÍRODNÍCH OBJETKŮ - o svém zátiší budete tedy přemýšlet i v symbolické rovině, tak si svůj soubor objektů přichystejte tak, abyste jimi vyjádřili hlubší záměr - př.: chcete vyjádřit svým složením objektů "lásku", tak si přinesete růži (symbol pro lásku) a mušle (atributem Venuše, která je bohyní lásky).

Dále se přichystáte na akvarelovou a tušovou malbu.VÝUKA 6. října


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako v minulých hodinách, ale s tím, že si zkuste z toho vyčlenit jeden objekt, který je hodně ve svém tvaru, struktuře zajímavý a který jste ještě třeba vůbec nemalovali, a to hlavně v případě, že máte pocit, že jste z minulých objektů již vydestilovali vše - DOPORUČUJI KVĚTINY

2. tentokrát se více zaměříme na východní tradici malby tuší a akvarelem  - čínská tušová malba, sumi-e - tak si přineste to výtvarky potřeby na akvarelovou a tušovou malbu (viz příprava minulý týden) a k tomu aspoň 2 čínské štětce (jednu menší a jednu větší velikost)VÝUKA 29. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si opět přineste vybrané přírodniny stejně jako minulou hodinu

2. tentokrát budeme pracovat v technice malby, takže si přineste: akvarelové barvy nebo tradiční japonské barvy, čínskou tuš (tuše), štětce na akvarelovou a tušovou malbu (fajn jsou i čínské štětce), keramickou paletu, hadřičkyVÝUKA 22. září


Příprava na výuku: 

1. do výuky si ke studijním účelům přineste vybranou přírodninu, která vás zaujala svým tvarem, barvou, strukturou, naturelem: KÁMEN/hornina, minerál, polodrahokam/, KVĚTINA (živé, sušené, dle výběru), KOST, DŘEVO.

2. budeme pracovat v technikách kresby, tak si vezměte své oblíbené kresebné pomůcky ZAHÁJENÍ VÝUKY 15. září


Příprava na výuku: žák má s sebou přezůvky a ručník, dále nějaký bloček na poznámky a propisku. Výtvarné potřeby dle seznamu žák nemusí mít nakoupené hned. Doporučuji cca do konce září, popřípadě dle přípravy na hodinu. Pokud má již vše nakoupené (nebo částečně), tak si box s výtvarnými potřebami přinese a bude ho mít uložený v ateliéru.

návštěvníků stránky
celkem106 539
tento týden97
dnes23